UDR - FOTOGALERIE

Pár fotek vlků, vlčat a míst, které inspirovaly Údolí dvou řek. U fotek najdete bližší popisky

UDR - ROZCESTNÍK


Místo pro texy, fotky, skeny, mapy, příběhy, odkazy a veškerý ostatní mischmasch

Spacáky, aneb

jak zahrabán do jehličí neusnouti

Pracovní verze mého oblíbeného textu. Šlo o druhou kapitolu původní knihy, která mě přesvědčila o tom, že je třeba dopsat zbytek.

Petřík potká Sumuma

a jak je voda studená

Pracovní verze kapitoly z druhé knihy "Soumrak". Už to bylo tak smutné, že jsem musel dostat Petříka z Fabriky pryč. Tak přispěchal Sumumo :-)

Obálka vydání 2016

jsem si dovolil načmárat
Obálka byla namnožena tiskem na inkoustové tiskárně na fotopapír a ručně konturována. Vyrobeno 50 ks. Ufff ... už nikdy více. Howgh!

Obálka vydání 2018

sesmoleno v Corelu
Obálku jsem měl hotovou o rok dřív, než knihu :-) samozřejmě bez EAN a ISBN kódu, které jsou pro umístění v knihovnách a obchodech nezbytné.

Obálka vydání 2010

Bez obrázku :-( 
Vytištěno jen několik výtisků. myslím tři. Vlčata je nechávali kolovat mezi sebou a jako cenu za přečtení platili recenzí. Zůstal zachován jeden výtisk. Doufám, že bude jednou v Památníku národního písemnictví.

Obálka vydání 1998

Bez obrázku, ale pěkné písmo :-) 

Vyrobeno pouhých 12 ks pro dvanáct konkrétních vlčat. 

VOLNÉ

Hic sunt 
leones

VOLNÉ

Hic sunt
leones

ÚDOLÍ DVOU ŘEK


Jak to všechno začalo

První patnáctistránková povídka z nejkrásnějšího vlčáckého tábora na Bizoní louce. Tábor Owanka Peta Tipi přinesl pro nejdéle sloužící vlky celých třicet jedna dní indiánského života v nádherné přírodě Bílých Karpat. Vzpomínal jsem na něj, když jsem seděl u Luhačovické přehrady a měl dvě hodiny čas, než budu muset k dalšímu zákazníkovi. Náhodou jsem měl s sebou malý blok a propisku. Tím to všechno začalo. Vytištěno pouhých 12 ks pro Vrabčáka, Čepičku, Méďu,, Sallyho, Berťu (Dejl), Cipíska, Půlčika, Bobra, Vikomta, Prófu a Lišáka. Obsahovala kapitoly Na počátku bylo tma, Seznamovací večírek, Kterak zahrabán do jehličí neusnouti, Slovník - Jídelna, Bylo - Robinek.

Chtěl jsem nakopnoout kluky z oddílu k psaní kroniky a oprášil jsem povídku z roku 1998. Dopsal pár napínavějších kapitol a rozdal po oddílu. Ohlasy byly docela příznivé a do kroniky stejně nikdo nepsal.

Byl jsem nemocný, vlastnil jsem notebook, tak jsem začal v posteli místo čtení dopisovat Údolí dvou řek. Vzpomněl jsem si na náš dávný projekt s Orlíkem, Tichošlápkem, Kaštánkem, Kuličkou ... natočit první vícedimenzionální oddílový film. Šlo o dva tábory ve dvou různých světech, v klasickém hodném světě a alternativním zlém postapokalyptickém světě, které se začnou vzájemně prolínat. Scénář byl hotov, film jsme nikdy nenatočili. Ale vznikly další kapitoly UDR - První ráno, Vítám nový den, Slovník - Bocmanka a kuchyně, Ovečky, Šok, Probuzení, Dlouhá cesta za ovčí babičkou. Civilizace ze dne na den skončí, boj o přežití začíná.

Konečně jsem se dokopal a zareagoval na připomínky čtenářů. Zjednodušil jsem dějovou linku, doplnil fotografie a vydal první pořádný samizdat formátu A4 v pevných deskách, s kroužkovou vazbou a první ručně malovanou stránkou - co kniha to originál, 38 výtisků. Zájem mě překvapil, musel jsem dodělat ještě 20 kusů a kroužkování  a malování jsem měl plné zuby. Jestli ještě někdy budu vydávat knihu, tak v tiskárně :-)

 

Pár fajn lidiček z okolí mě přesvědčilo, abych pořádnou knihu vydal. OK. Plním si sen - vydat opravdovou knihu. S ISBN kódem, EAN kódem, šitou vazbou, opravdovým nakladatelem. Dopsal jsem dalších 250 stran a vydal trilogii Údolí dvou řek -  Vzpomínky, Soumrak, Svítání. Pro dotvoření atmosféry jsem použil svoji povídku "Souboj mozků", ve které se řeší dobrodružství tří páťáků na Měsíci. Taky v knize najdete dvě moje starší básničky (které skládá v zimě pod stanem Bimbo s nemocným Petříkem) a jednu písničku (kterou opravdu napsal Simba s Kondorem v roce 1990). UDR má přijít na vánoční trh 15.12.2018, cena je symbolických 300 + 38,- Kč. K dispozici bude 100 ks a pokud prodám alespoň 80, tak nebudu ve ztrátě :-) V horším případě mám na spoustu let dopředu vánoční dárky pro celou rodinu.