povídání o sejonijských vlčatech

Smečku vlčat sejonijských založil Simba v roce 1990. Sdružujeme kluky a muže od 7 do 60 let, se zájmem o skauting, přírodu, indiány, turistiku, vodáctví, deskové hry, tradiční i netradiční sporty. V současné době máme 22 vlčat, 8 skautů, čtyři aktivních šedé vlky - vůdce (Aki, Káčko, Plaváček, Simba), tři rudé vlky - podporovatele (Cipísek, Lístek, Míša),  spoustu vlků, co opustili rodné doupě a odběhli blízkých lesů i širého světa a hromadu duševně spřízněných sympatických rodičů a jiných bezva lidiček.

Chceme být lepší

Naším cílem je vlče aktivní, samostatné, průbojné a slušné, z hlavou plnou praktických vědomostí a dobrých nápadů, se srdcem plným lásky k lidem a přírodě. Vlče schopné kolektivně pracovat a bavit se. Vlče, které si dokáže samo poradit v každé situaci. Vlče chápající pojmy čest, povinnost, láska, právo a vlast jako smysl a cíl své cesty.

Chceme si hrát

Vychováváme smečku různě starých a zdatných, různě chytrých a zručných - ale podobně smýšlejících a přibližně stejně praštěných lidiček. Vychováváme formou praxe a hry. Naše smečka má svá specifika, daná hravými osobnostmi vůdců, více než třicetiletým vývojem, zaměřením na život v přírodě a primitivní kultury - zejména zaniklý svět  indiánů Severní Ameriky. Smečka pracuje na principu řízení mladších dětí jen o málo staršími dětmi, pod dohledem dospělých dětí. Má svoji strukturu, svůj svět, své hry, své tradice, svoji historii a své specifické nároky.

Potřebujeme i Vaši podporu

Aby Váš syn vydržel a uspěl, potřebuje také Vaši podporu. Je nemyslitelný zákaz účasti na schůzkách či výpravách jako forma trestu. Každé vlče potřebuje podporu rodiny jak duchovní (musí naučit se novým věcem - uzlům, morseovce, signalizaci, první pomoci, šití, vaření, znalost města, politiky), tak materiální (spacák, ešus, dobré turistické boty, karimatka, nůž, sekera, lékárnička) a také značnou toleranci. Z výpravy se může vrátit, a většinou také vrací, zabahněný až za ušima, načichlý kouřem, hnojem, pořezaný, v rozervaném tričku a se spálenýma ponožkama. Případně ve stavu mnohem, mnohem horším.

Rodina s námi

Pro udržení rodinného charakteru smečky pořádáme společné akce pro děti, rodiče a kamarády. Vodácké výpravy, cyklistické závody, tradiční podzimní Expedici D.U.C. do Tater Vysokých a Západních,  nebo do Rakouských Alp. Oblíbené 48-hodinové "Přežití" pro borce a "Malé Přežití" pro menší borce od 5-ti let, Čištění Dřevnice, předtáborové brigády, ... . Naše spřátelné oddíly střediska Impeesa vás každoročně zvou na Drakiádu, Kuličkiádu, Bilbovy narozeniny, Skautský sad a mnohé další.

Kontaktujte nás

38. smečka sejonijská

Korespondenční adresa:

Ing. Tomáš Simba Křepelka
Skautská 2, Zlín 12, 763 14